Chanel i jej styl

Coco Chanel, bo tak nazywała się założycielka znanej na całym świecie ekskluzywnej marki Chanel, zrobiła wielki krok w rewolucji damskich strojów. Urodzona jeszcze w XIX wieku kreatorka, postawiła wszystko na jedną kartę i wygrała. To dzięki jej zasługą kobiety całego świata nie muszą nosić ciężkich, strojnych sukien z falbanami i kołami.

Mogą ubierać się prosto, elegancko i wygodnie. Wygląd chłopczycy przestał budzić kontrowersje. Odtąd miało być wygodnie i elegancko.

To właśnie Coco Chanel zawdzięczamy modną do dziś „małą czarną” – czy nie jest obowiązkiem wręcz, żeby każda z kobiet miała ją w szafie? W końcu taka krótka, prosta sukienka sprawdzi się na każdą okazję. Zaczynała od skromnego sklepu z kapeluszami. Ale i tu miała stałe grono klientek.

Z czasem zaczęła wizualizować swój projekt rewolucji damskiej garderoby, czym zjednywała sobie damy – zaczęły odrzucać niewygodne gorsety. Coco Chanel, mimo zniewalającej urody i pięknego umysłu nigdy nie wyszła za mąż, choć na brak aprobaty ze strony mężczyzn nie mogła narzekać. Mówi się też, że była uzależniona od narkotyków.

Jej życiorys był tak barwny, że posłużył jako scenariusz do filmu – właśnie o Coco Chanel.