Bandana – co to takiego?

Moda jest bardzo dynamicznym zjawiskiem, które niemal co sezon podlega dość znaczącym zmianom. Nic więc dziwnego, że wielu z nam bardzo trudno jest nadążyć za zmieniającymi się trendami. Czasami można odnieść wrażenie, że choć znamy dany element garderoby, czy nawet wkładamy go od czasu do czasu, w rzeczywistości nie wiemy, jak fachowo określany jest przez znawców mody.

Doskonałym przykładem takiego ubrania może być bandana. Choć każdy z nas ją widuje, nie zawsze wiemy, że tak właśnie się nazywa. Co kryje się pod tym tajemniczym terminem? To nic innego jak trójkątna lub kwadratowa chusta, którą możemy wykorzystywać na wiele sposobów.

Świetnie sprawdzi się zarówno zakładana na głowę, jak i na szyję. Jej użytkowanie może być związane także z kultem religijnym lub przynależnością do określonej subkultury. Szczególną popularnością cieszy się wśród fanów hip-hopu.

Warto wiedzieć, że bandana, jak wiele elementów garderoby, może pełnić nie tylko funkcje dekoracyjne, ale również ochronne. Tego rodzaju chustki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród sportowców, szczególnie tych, którzy uprawiają sporty na zewnątrz. Sprawdzą się także podczas innych, aktywnych form spędzania czasu, na przykład w czasie wakacji w górach.