Wóz strażacki jako maszyna strażaków

Większość mężczyzn, nawet jeśli już tego nie pamięta, albo być może się tego wstydzić, w dzieciństwie miało taki moment, że chciało zostać strażakiem. Choć większości z nich się to nie udało, to wozy strażackie i ich efektowne interwencje do dziś wzbudzają podziw męskiej części społeczeństwa. Pojazd, którym poruszają się na akcje strażacy, jest różnie nazywany – jedni mówią na niego po prostu wóz strażacki, inni samochód pożarniczy, a jeszcze inni beczkowóz.

Używany jest przede wszystkim w akcjach gaśniczo-ratowniczych, ale w spokojniejszych chwilach pomaga także w łatwiejszych sprawach – chociażby zdjęcie zbyt odważnego kota z wysokiego drzewa. W większość państw, nie tylko w Polsce, wozy strażackie są malowane na wyrazisty, czerwony kolor. Ma to ułatwić rozpoznawanie wozów strażackich we wszystkich państwach Unii Europejskiej.

Szczególnie, że są to pojazdy zaliczanie do grona uprzywilejowanych, których podczas akcji nie dotyczą przepisy ruchu drogowego.

www.skoramed.pl
Wiktor
News Reporter
Jest wielkim fanem muzyki elektronicznej i jazzu. Stara się często bywać na koncertach, również za granicą. Na co dzień pracuje jako księgowy.