Wizualnie ładnie dla oka

Zastanawiając się nad tym, czy wybrać tablet, czy komputer, warto pomyśleć także o tym, jaka rozdzielczość ekranu najbardziej nam odpowiada. Wielu użytkowników korzysta ze sprzętu elektronicznego podczas oglądania filmów, teledysków, czy obrabiania zdjęć i pracy w programach graficznych. Czy i w tym przypadku tablet da radę zastąpić tradycyjne komputery? Najpopularniejsze tablety mają przekątną 7-, 8- lub 10-cali.

Wiadomo również, że im większy ekran tym lepiej służy multimediom, jednak wiążę się to z dużo większym rozmiarem i mniejszą użytecznością. Jeśli chodzi o tablety za dobrą rozdzielczość możemy uznać 1024×768 lub 1280×800 (w przypadku tabletów 7-calowych) lub 2048×1536 (tablety 10-calowe). W przypadku komputerów monitory LCD już niemal w pełni zastąpiły modele CRT, co za tym idzie możemy uzyskać również bardzo wysokiej jakości obraz.

Decydując się na bardzo duży ekran, na przykład 24-calowy monitor panoramiczny, zalecana rozdzielczość ekranu to aż 1920 × 1200! A każdy film, czy zdjęcie oglądane w tak dobrych warunkach będzie na pewno niezapomnianym obrazem.

www.delfinalia.eu