Wielokulturowe Warszawskie Street Party

Wyrażanie swojej kultury może odbywać się na różny sposób. Pomagają w tym wszelkiego rodzaju festiwale i imprezy, które mogą zwrócić większą uwagę społeczeństwa.Jednym z wydarzeń dla osób pragnących podzielić się swoją kulturą z innymi jest Wielokulturowe Warszawskie Street Party.

Jego forma to uliczny festiwal, któremu towarzyszy wiele atrakcji. Uczestnicy mogą wziąć udział w zabawie, która zaczyna się paradą zmierzającą do miasteczka wielokulturowego. Całość ma za zadanie promowanie wielokulturowości Warszawy.

Po paradzie odbywają się najróżniejsze atrakcje. Podczas nich, mniejszości narodowe, czy imigranci mogą podzielić się z mieszkańcami swoją własną kulturą w zróżnicowanej formie. Odbywa się to zarówno za pomocą warsztatów, wystaw jak i prezentacji kulinarnych i koncertów.

Wielokulturowe Warszawskie Street Party jest inicjatywą rozpoczętą w 2007 roku i odbywa się w każdą ostatnią niedzielę sierpnia. Poszczególne edycje posiadają też swoje unikatowe hasło, pod którym toczy się impreza.

elpueblo.com.pl