Wielki przełom w modzie

Jeszcze kilka dekad temu kobiety nie odważyłyby się nosić spodni. Dlaczego? Bowiem spodnie to część męskiej garderoby. Tylko mężczyźni mogą nosić spodnie, dla kobiet zarezerwowane są sukienki i spódnice – tak jeszcze do niedawna myślały nasze matki, babki i prababki.

Współczesne kobiety coraz częściej zamiast spódnic czy sukienek ubierają spodnie. Bowiem stereotypy związane z ubiorem jakiś czas temu odeszły do lamusa. Najlepszym tego przykładem jest moda unisex.

Od jakiegoś czasu najważniejsze i największe domy mody lansują modę unisex. Uznani na świecie projektanci mody tworzą ubrania, po które będzie mogła sięgnąć kobieta, ale i mężczyzna będzie w nich dobrze wyglądał. Kobieta będzie mogła pożyczyć od swojego mężczyzny spodnie, a mężczyzna od swojej kobiety np.

koszulkę. To bardzo wygodny sposób na to, by nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Gdy kobiecie znudzą się spodnie, może oddać je mężczyźnie i mieć pewność, że ten będzie je ubierał tak długo, jak ona mu nie odda kolejnych spodni unisex.