Śmieciarki jako przykład charakterystycznego pojazdu o nietypowej roli

Wśród setek pojazdów związanych głównie z codziennym transportem czy zwyczajowo związanych z logistyką, znajdą się też takie, które mają tylko i wyłącznie jedno zastosowanie. Przykładem takiej maszyny jest śmieciarka, używa właściwie tylko do przewożenia odpadów komunalnych do miejsca ich składowania. Pojazd ten jest do swojej roli specjalnie przystosowany.

genetyczne.chorobyswiata.com.pl

Aby zbierać odpady komunalne, a następnie przewozić je na wysypisko śmieci, konstrukcja musi być stworzona zgodnie z wytycznymi. Charakterystycznym elementem śmieciarki jest tak zwane urządzenie załadunkowe, które pozwala na wsypywanie odpadów bezpośrednio z pojemników. Większość z nowoczesnych śmieciarek dysponuje także zgniatarką, która zmniejsza objętość śmieci, a jednocześnie zwiększa pojemność pojazdu.

Najpopularniejsze śmieciarki to te, gdzie odpady ładowane są od tyłu pojazdu. Takie maszyny najczęściej obsługują osiedla mieszkalne i zabierają śmieci ze śmietników miejskich. Z kolei śmieciarki ładowane od przodu najczęściej można spotkać przy obsłudze różnego rodzaju przemysłów.

korki Zadbane Auto: powłoka ceramiczna Rzeszów