Samochód na prąd to nie mit

Jeżdżenie samochodem zawsze generuje koszty i nie zawsze są one przekładalne wyłącznie na wydatki finansowe, choć te są z naszego punktu widzenia najbardziej dolegliwe. Musimy mieć na uwadze również to, że auta poruszające się po drogach w wielkich ilościach generują spaliny i emitują do atmosfery dwutlenek węgla oraz metale ciężkie. To oznacza realne obciążenia dla środowiska naturalnego, a więc nasza planeta na tym traci. Wynika z tego, że tracimy wszyscy, co jest poważnym problemem.

Odpowiedzią na to jest idea samochodów zasilanych energią elektryczną, które same w sobie nie są w żaden sposób szkodliwe. Ich poruszanie się po drodze nie wiąże się z przykrym zapachem, spalinami w powietrzu ani innymi typowymi konsekwencjami korzystania z pojazdów mechanicznych zasilanych paliwami. Rzecz jasna za prąd, który zasili taki samochód również trzeba zapłacić, ale eksperci szacują, że roczny rachunek wyjdzie taniej niż za tankowanie niestabilnej cenowo benzyny. No i wreszcie to, co najważniejsze.

Takie auta już są i doceniają je kolejne rzesze kierowców.

używana toyota http://pomocdrogowa.kielce.pl/cennik.html
Wiktor
News Reporter
Jest wielkim fanem muzyki elektronicznej i jazzu. Stara się często bywać na koncertach, również za granicą. Na co dzień pracuje jako księgowy.