Samochód jest praktyczny

Posiadacze samochodów często na wiele rzeczy narzekają. Oczywiście wiąże się to z kosztami, zarówno tymi eksploatacyjnymi (regularne kupowanie paliwa, oleju), jak i tym formalnymi (ubezpieczenie OC, czasami również inne pakiety ubezpieczeń). Jednak na dłuższą metę ciężko znaleźć kogoś, kto narzekałby na to, że jest kierowcą.

Można bowiem dojechać w niemal dowolne miejsce bez obawy o to, że autobus lub tramwaj się spóźni. Choć czasami stoimy w długich korkach, to jakoś jesteśmy w stanie to znieść. Plusy posiadania swojego samochodu zdecydowanie przeważają nad ewentualnymi minusami i kosztami, dlatego zdobycie prawa jazdy stanowi dla milionów osób na świecie jeden z ważniejszych życiowych celów.

Zwykle robią to ludzie młodzi, ale nie ma tu żadnych ograniczeń – jeśli dojrzeliśmy do posiadania „prawka” nieco później, nie powinniśmy z tego tytułu czynić sobie jakichkolwiek wyrzutów. Jednak aby cieszyć się z bycia kierowcą, same uprawnienia nie wystarczą. Trzeba jeszcze mieć samochód, a to wiąże się z pewnymi wydatkami i licznymi rozterkami.

auto złom jaworzno