Radiowozy czyli specjalne policyjne samochody

Policja pełni bardzo ważną rolę w każdym demokratycznym społeczeństwie. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom, jak i utrzymanie ładu i porządku na ulicach poszczególnych miast. Aby to zadanie było łatwiejsze, w zasobach policyjnych znalazły się radiowozy.

Radiowozy służą policjantom nie tylko do pościgów za przestępcami, które znamy głównie z filmów akcji, ale także do najbardziej podstawowych rzeczy takich jak transport podejrzanych czy przemieszczenie się na interwencję. Radiowozy są specjalnie oznakowane, aby jako samochody uprzywilejowane, mogły być rozpoznawane na drodze. Jednocześnie są także wyposażone w charakterystyczne „koguty”, czyli sygnały świetlne.

Radiowozy to jednak nie tylko samochody, które znamy z Polski. Chociażby w Dubaju, gdzie rozmach i budżet jest znacznie większy niż w naszym państwie, policjanci przemieszczają się BMW i8, samochodem napędzanym silnikiem hybrydowym. Z kolei w Abu Zabi policja do swojej dyspozycji ma Rolls Royce’a Phantoma.

Progi samochodowe www.czescigitarowe.pl
Wiktor
News Reporter
Jest wielkim fanem muzyki elektronicznej i jazzu. Stara się często bywać na koncertach, również za granicą. Na co dzień pracuje jako księgowy.