Pożyczki zamiast dotacji

Dla wielu młodych, pomysłowych i przedsiębiorczych osób najlepszym sposobem na uzyskanie sensownych przychodów jest otworzenie własnej działalności gospodarczej. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że od jakiegoś czasu osoby takie mogą ubiegać się o uzyskanie atrakcyjnej pożyczki w ramach unijnej inicjatywy Jeremie. Omawiana inicjatywa na samym początku było testowana w Wielkopolsce.

Obecnie jest ona obecna również w innych województwach. Stworzono ją głównie z myślą o start-upach. Wcześniej tego typu podmioty, w ramach funduszy europejskich, mogły ubiegać się tylko o bezzwrotne dofinansowanie i to głównie w postaci niewielkich kwot pieniężnych.

Taki rodzaj finansowania związany był również z pewnymi ograniczeniami. Jeremie opiera się na zupełnie innych zasadach. Pieniądze są tutaj nie „rozdawane”, ale pożyczane i to na naprawdę atrakcyjnych warunkach.

Nie potrzebny jest jakiś znaczący wkład własny, raty są niewielkie, a formy zabezpieczenia majątkowego ustalane dość elastycznie. Z pewnością, jest to więc inicjatywa godna uwagi.

Biuro rachunkowe Suchy Las