Podnośnik-poduszka powietrzna

W którymś momencie swojej kariery za kierownicą każdy spotyka się z sytuacją, w której konieczne jest podniesienie samochodu – chociażby ze względu na „złapanie gumy” na drodze. Zwykle używamy w tym celu zwykłego lewarka.

Jak wiadomo to proste w budowie i użyciu urządzenie ma swoje wady. Wymaga siły (z czym nie radzą sobie często przedstawicielki płci pięknej), a w dodatku zdarza się, że używanie niestabilnego lewarka kończy się urazami ciała lub uszkodzeniami samochodu.

Z tego powodu powstał podnośnik, który działa jak poduszka powietrzna. Aby ją napełnić wystarczy podłączyć koniec węża do rury wydechowej i zostawić auto na jałowym biegu.

Dzięki wentylowi wrotnemu z poduszki nie uchodzi powietrze. Chociaż wygląda niepozornie, ten typ podnośnika może udźwignąć nawet do trzech ton, a umieścić go można niemal pod każdą częścią nośną samochodu.

Dodatkową zaletą jest jego lekkość oraz niewielkie rozmiary przed napompowaniem. Wysokość maksymalna, na którą da się podnieść dzięki niemu auto to sześćdziesiąt centymetrów.

Co ciekawe, za jego pomocą można zakładać także łańcuchy, gdyż istnieje możliwość ustawienia go w sposób, który da nam dostęp do dwóch, a nie tylko jednego koła.

www.successlearning.pl