Parkowanie równoległe bez tajemnic

Podobno potrzeba jest matką wynalazku. Tak było i w przypadku o którym chcę napisać. Wielu kierowców unika parkowania równoległego. Niezależnie od tego, czy są doświadczonymi użytkownikami aut, czy dopiero zaczynają swoją przygodę za kółkiem, nie czują się komfortowo podczas tego rodzaju parkowania.

Z podobnymi trudnościami borykała się grupa studentów i postanowili temu zaradzić. Stworzyli system, który instaluje się pod tylnym zderzakiem. Składa się on z dodatkowego koła, które można hydraulicznie opuszczać i podnosić. W czasie zwykłej jazdy nie przeszkadza w żaden sposób, ani nie jest zbytnio widoczny, ponieważ w dużej części chowa się pod autem.

Jego opuszczenie do poziomu gruntu i oparcie ciężaru samochodu na pojedynczym kole ustawionym równolegle do zderzaka pozwala dowolnie manewrować tyłem. Trzeba przyznać, że prostota rozwiązania może powalać na kolana. Kto wie, może już wkrótce zainteresuje się tym wynalazkiem jakiś koncern motoryzacyjny i wykupi patent na ten nietypowy system parkowania. Póki co jednak, to tylko ciekawostka.