Papamobile jako pojazd zupełnie nietypowy

Papamobile to nazwa pojazdu, którym porusza się papież. Choć najczęściej używany jest tylko na krótkich trasach, to i tak jest to samochód, który interesuje mnóstwo ludzi, nie tylko katolików. Forma tegoż pojazdu przypomina zwykły samochód w rodzaju pick-up, gdzie dodatkiem jest tylna przeszklona szyba w kształcie trójkąta.

Papież podczas oficjalnych przejazdów przebywa w tylnej części pojazdu, skąd pozdrawia zgromadzone i wyczekujące go tłumy. Aby podróże były szybsze i bezpieczniejsze, w papamobile wzmocniony został silnik i nadwozie. Obecny papież, pochodzący z Argentyny papież Franciszek, ostatnio przesiadł się z jednej marki na drugą.

Zrezygnował z drogiego i luksusowego SUVA produkowanego przez Mercedesa na rzecz Hyundaia Santa Fe. Jedyne dane, jakie Hyundai podaje o nowym papamobilu to dane o silniku – jest to 2,2 litrowy Diesel. Co ciekawe, Argentyńczyk zrezygnował z kuloodpornych szyb, które miałaby go chronić przed ewentualnymi zamachami na jego życie.

http://motofree.pl/ser-pol-134-Czesci-do-motocykli-WSK-125.html auto złom trzebinia
Wiktor
News Reporter
Jest wielkim fanem muzyki elektronicznej i jazzu. Stara się często bywać na koncertach, również za granicą. Na co dzień pracuje jako księgowy.