Oświetlenie łazienki

Urządzając łazienkę najczęściej skupiamy się na odpowiednim doborze wszystkich, niezbędnych sprzętów. Na ostatni plan schodzi kwestia oświetlenia, co jest błędem. Ponieważ dobrze oświetlona łazienka jest miejscem w jakim znacznie lepiej się przebywa. Ciężko wyobrazić sobie prysznic po ciemku. Kąpiele przy świecach po dłuższym czasie mogą okazać się nudne, a odpalanie świeczek monotonne. Poza tym Paniom dosyć ciężko byłoby ułożyć ulubiona fryzurę lub wykonać makijaż bez dostępu do sztucznego i naturalnego źródła światła.

Wpuść światło do Twojej łazienki

Na początku należy odpowiedzieć na pytanie, jak duże są okna w łazience. Ponieważ to od nich zależy ile naturalnego, słonecznego światła wpada do pomieszczenia w ciągu dnia.

Jeżeli posiadasz duże okna, co zdarza się niezwykle rzadko nie musisz inwestować w mocne lampy i używać ich w czasie dnia. Najczęściej w mieszkaniach w przypadku pomieszczenia przeznaczonego na łazienkę są montowane niewielkie okna. Dlatego warto zatroszczyć się o odpowiednie oświetlenie jej światłem sztucznym. Lampa powinna znaleźć się nie tylko standardowo na suficie, gdzie umieszczamy karnisze. Dobrym i praktycznym wyborem jest zamontowanie lampek przy lustrze. To znacznie ułatwia wykonywanie codziennych zabiegów higienicznych i estetycznych wszystkim mieszkańcom. Nie poleca się do łazienek lamp na stojakach. Głównie dlatego, że ich miejscem są zupełnie inne domowe pomieszczenia.

Poza tym ich postawienie w łazience jest posunięciem niepraktycznym i generującym niebezpieczeństwo. Ponieważ łatwo poślizgnąć się na mokrej podłodze i przewrócić tego typu oświetlenie, a połączenie prądu i wody może dać jedynie tragiczne skutki. Dlatego zalecamy zakup lamp ściennych i sufitowych oraz uwzględnienie rozwiązania z zamontowaniem oświetlenia pod szafkami lub nad lustrem. Taki wybór zapewni bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Przełoży się także na walory estetyczne pomieszczenia. Podświetlane półki, co prawda nie będą stanowiły głównego źródła światła, ale zapewnią przyjemną atmosferę. Jednakże w pierwszej kolejności przy zakupie lamp do łazienki stawiajmy na praktyczność i bezpieczeństwo użytkowania, dopiero później przyjrzyjmy się estetyce. Ładny design nie przywróci nam zdrowia.