Odpowiedzialność jest męska

Jeśli rozwinąłbyś prędkość 80 km/h na rowerze czy deskorolce, z pewnością serce podchodziłoby Ci do gardła. Czułbyś ten wiatr we włosach i widział, jak szybko podłoże przesuwa się pod Twoimi stopami. W samochodzie rozwijasz często zdecydowanie większe prędkości, a mimo tego jakoś nie czujesz zagrożenia. Nic dziwnego, siedzisz wygodnie w fotelu, obserwujesz teren przez szybę i co chwilę jedynie lekko poruszasz rękami czy nogami. Mózg uznaje, że jesteś w bezpiecznym miejscu.

www.suldus.pl

Dlatego czasem nawet zaczynasz usypiać. Niestety to tylko pozorne bezpieczeństwo. Wypadek nawet przy stosunkowo niewielkiej prędkości może spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu. Dlatego do kierowania autem warto podchodzić rozsądnie i odpowiedzialnie. Uważasz, że to mało męskie? Wręcz przeciwnie.

Odpowiedzialność i konsekwencja to cechy dojrzałych mężczyzn. Co to jednak oznacza w praktyce? Choćby to, że nie rozwijasz przesadnie dużych prędkości, kiedy nie musisz tego robić. Od szybkiej jazdy są autostrady, a nie ulice na terenie zabudowanym. A może czujesz, że zaczynasz zasypiać ale chcesz wykazać się siłą woli i jedziesz dalej? Nie warto. Lepiej zatrzymać się na chwilę gdzieś na parkingu i zdrzemnąć przed wyruszeniem w dalszą trasę.

haik.pl https://moto-hobby.pl/