Nie masz pracy? Załóż własną firmę

Bezrobocie w kraju raz jest większe, raz mniejsze. Jednak – jest. Cierpi z tego powodu wiele osób, choć zdarza się, że praca jest, jednak chętnych na nią nie ma.

Powody takiego zachowania są różne – może to być odległość od miejsca pracy, zbyt mała wyłata lub po prostu wymagane kwalifikacje. Zdarza się, że usilnie próbujemy znaleźć stanowisko w zawodzie, dlatego jesteśmy długotrwale bezrobotni. Lekarstwo jest na to jedno? Jeśli chcemy pracować, a ofert pracy brakuje – należy założyć własną działalność gospodarczą.

Jest to dużo trudniejsza forma zatrudnienia niż w przypadku etatu, jednak wiele osób ją sobie bardzo ceni. Dlatego nie ma na co czekać – czas założyć własną działalność. Należy więc dobrze zastanowić się nad tym, co chcemy robić, następnie rozpocząć działalność. Prawdopodobnie będziesz potrzebował miejsca do pracy, a Twoje mieszkanie może okazać się niewystarczające. W takim przypadku rekomenduję sprawdzenie strony firmy OfficeGO, które oferuje biura do wynajęcia w Krakowie.

Z zakładaniem firmy nie ma wiele pracy, a na rynku jest mnóstwo firmy i instytucji, które nam w tym pomogą. Jedno co trzeba mieć, to kapitał na start. Choć planując działalność w domu musimy się liczyć na początku wyłącznie z kosztami ubezpieczenia w ZUS.

www.baliccy-art.pl