Kolory do łazienki

Kiedy remontujemy pomieszczenia lub posiadamy zupełnie nowy dom i planujemy jego wystrój w końcu pojawia się bardzo dyskusyjna i czesto spotna kwestia kolorów wybieranych do poszczególnych pomieszczeń. Jakie barwy powinny znaleźć się w łazience, a których lepiej unikać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule poniżej. Być może kilka wskazówek okaże sie przydatnych w podejmowaniu tych kłopotliwych decyzji na lata. Pamiętaj, remontu nie wykonujesz każdego miesiąca. To na co sie ostatecznie zdecydujesz bedziesz oglądał przez długi czas. Dlatego wybór musi być przemyslany!

Polecane barwy do łazienek

Łazienka to pomieszczenie, które kojarzy się z woda, relaksem i intymnością. Psują do niej stonowane kolory. Moga być zarówno zimne jak i ciepłe.

Zaleca się stosowanie cieplejszych barw w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni, szczególnie gdy są pozbawione dostępu do dużej ilości światła słonecznego. Ponieważ kolory te optycznie pomagają powiększyć łazienkę. Klasyczna biel przałamana innymi barwami sprawdza sie prawie wszędzie pomieszczeń. To czesty duet pojawiający się w łazienkach.Przede wszystkim dlatego, że jest bardzo elegancki i prosto dobrać do niego kolejne elementy wyposażenia i wystroju pomieszczenia. Dobrze sprawdzą się wszystkie odcienie niebieskiego. Szlachene błekity i głebokie granaty. Ciemne kafelki lub farbę zaleca się umieszczać na ścianach w większych łazienkach.

Głównym powodem tego zalecenia jest to, iż tego typu barwy powodują optyczne zmniejszenie. Powinny być używane tam, gdzie jest dostęp do światła. W zacienionych miejscach będą w odbiorze przytłumiające. Fiolety kojarzone z odprężeniem są także korzystnym rozwiązaniem. Warto zainteresować się popularnymi beżami i różami. To kobiece barwy idealnie pasujące do przytulnych łazienek. Białe dodatki będą pięknie współgrały z takim tłem. W ostatnim sezonie na topie są szarości.

Te neutralne kolory nie bez powodu cieszą się ogromnym uznaniem. Sanowią nienachalne otoczenie wszelkich ozdób umieszczanych w łazience. Zakup odpowiedniego oświetlenia również będzie miał wpływ na aranżacje wnętrza. Dobór opraw lamp odpowiadających kolorystycznie ścianą to perfekcyjne wykonczenie pomieszczenia.

Zakazane kolory w łazience

Przede wszystkim nalezy unikac nadmiaru czerni. Może pojawić się jako nienachalny element, lecz nie powinna dominować w łazience. Zbyt intensywna czerwień to kolejny błąd. Pomarańcz i zółć lepiej sprawdzą się w kuchni.

Zbyt wzorzyste płytki zaburzą estetykę, dlatego są kolejną formą od jakiej dobrze jest trzymać się daleko. Reasumując, ostatecznie wybór koloru ścian jest indywidualnym, ale warto pamiętać o trzech najważniejszych wskazówkach:

  • ciemne kolory w zimnym tonie nadają się do dużych i oświetlonych pomieszczeń
  • jasne barwy stosujemy w przypadku małych łazienek
  • unikamy nadmiaru rzucającej się w oczy czerwieni, przygnebiającej czerni i nachalnych wzorów

.

pokrowce na krzesła krzesła weselne