Jakie zagrożenia czekają na osoby zakładające firmę?

Zakładając własną działalność musimy się liczyć z tym, że nie będziemy pracować 8 godzin dziennie, a weekendy i święta będą wolne. Każdy dzień wolny, każda choroba lub urlop to straty dla firmy. Szczególnie wtedy, kiedy nie zatrudniamy pracowników, a prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą.

Przedsiębiorcy kiedy wyjeżdżają na wakacje, o ile znajdują na to czas, często zabierają laptopa i najważniejsze dokumenty ze sobą. Minusem własnej firmy jest brak czasu wolnego, ponieważ trudno tutaj oddzielić życie prywatne od zawodowego – szczególnie gdy działalność prowadzimy w domu. Kolejne zagrożenie, jakie czeka przedsiębiorców to brak stałych zleceń – mogą się one pojawiać sezonowo.

Co więcej, konkurencja na rynku jest duża, dlatego musimy uważać, aby ktoś nie podkradł nam klienta. Praca w ciągłym stresie to chleb powszechni każdego przedsiębiorcy. Dlatego jeśli przyszły przedsiębiorca szybko się denerwuje i nie potrafi radzić sobie ze stresem, taka forma racy z pewnością nie jest dla niego.

Boksy magazynowe poznań