Fiat Auto Poland

Od czasów PRL-u włoski koncern utrzymuje pozycję największego producenta samochodów w naszym kraju i ich głównego eksportera. Szacuje się, że od początku funkcjonowania spółki Fiat Auto Poland SA z taśm fabryk w Bielsku-Białej i Tychach zjechało 7 milionów aut.

Historia Fiata w Polsce liczy sobie wiele lat, jednak to od 1992 roku w wyniku prywatyzacji włoska Grupa Fiat została właścicielem Fabryki Samochodów Małolitrażowych i od tamtej pory prowadzi działalność pod nazwą Fiat Auto Poland. Szacuje się, że w ciągu 20 lat działalności koncern zainwestował w Polsce blisko 10 miliardów złotych.

Inwestycje dotyczyły modernizacji zakładów i dostosowania ich poziomu pod względem technologicznym, organizacyjnym i ekologicznym do światowych standardów. Ponadto warto wspomnieć, że zakład w Tychach jest największą fabryką włoskiego koncernu w Europie.

Jest to miejsce pracy dla 3,4 tysiąca pracowników, gdzie średnio co 44 sekundy z taśmy montażowej zjeżdża jeden samochód. Poza tym Fiat Auto Poland współpracuje także z wieloma innymi firmami, na przykład ma rozwiniętą sieć sprzedaży i obsługi samochodów, która składa się ze 130 firm, które zatrudniają niemal 3 tysiące pracowników.

http://kulczykinvestments.com/