Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

Imprezy promujące różne kultury mogą skupiać się także na tych związaną z religią. Na całym świecie organizowane są festiwale, które przeznaczone są dla danej grupy wiernych mogących razem uczestniczyć w duchowym doświadczeniu.Łódź stało się jednym z ważniejszych miejsc na mapie Polski dla Chrześcijan. Odbywa się tam bowiem Festiwal Kultury Chrześcijańskiej.

Posiadający swoją długoletnią tradycję, otwarty jest dla każdego uczestnika i jego wszystkie atrakcje są darmowe. Organizatorzy są wolontariuszami, a sama impreza odbywa się dzięki licznym dotacjom i sponsorom. Festiwal oferuje bardzo wiele atrakcji. Jego organizatorzy starają się dbać o odpowiedni poziom przedstawianych treści.

Impreza trwa około dwóch tygodni, podczas których odbywają się spotkania, wystawy i koncerty. Na wydarzenie zapraszani są także goście, nieraz zagraniczni.Festiwal Kultury Chrześcijańskiej odbywa się od 1997 roku. Jest kontynuacją Tygodni Kultury Chrześcijańskiej, które miały miejsce w latach 70-tych oraz 80-tych.