Efektywna komunikacja to podstawa

Dotychczas, jeśli chodzi o połączenie z Internetem, dużo łatwiejsze było korzystanie z laptopów, czy komputerów stacjonarnych. Dostęp do modemu, czy Internetu mobilnego był podstawą w każdym mieszkaniu, natomiast hot spoty były jeszcze rzadkością.

Dzisiaj na szczęście sytuacja zmienia się na dużo lepsze. Użytkownicy tabletów mogą liczyć na połączenie z Internetem w wielu miejscach publicznych, często za darmo korzystają z szybkiego i łatwo dostępnej sieci.

Czasami nawet połączenie z Internetem z Androida jest łatwiejsze, niż z tradycyjnego laptopa (na przykład w przypadku sieci na jednej z poznańskich uczelni). Stały dostęp do Internetu zapewnić może natomiast modem GPRS, dzięki karcie SIM i pobieraniu danych tak, jak w przypadku telefonów komórkowych.

Pomysł ten wiążę się jednak z dużym zużyciem energii, zarówno GPRS, jak i stałe połączenie WI-FI sprawi, że bardzo szybko będziemy musieli odnaleźć kontakt i podłączyć ładowarkę. Jednak problem ten nie znika także w przypadku laptopów, dlatego akurat ta kwestia nie powinna deprecjonować tabletów.