Dell – światowy dostawca komputerów

Firma Dell słynie na całym świecie z komputerów. Na liście największych firm świata Fortune 500 zajmuje 33. miejsce. W swojej ofercie ma komputery, laptopy, projektory, drukarki oraz rozwiązania z zakresu macierzy dyskowych i serwery. W polski rynek Dell inwestuje od ponad 15 lat. W 2008 roku uroczystego otwarcia fabryki Della w Łodzi dokonał sam prezes i założyciel Michael Dell. Jest to najnowocześniejsza fabryka w historii Della i druga fabryka koncernu w Europie, zaraz po Irlandii.

www.dzierzawski.info

Inwestycja kosztowała firmę ponad 200 milionów euro. Do 2010 roku produkowano tam laptopy, dziś produkuje się tam serwery i komputery stacjonarne. Ponadto w fabryce zatrudnienie znajduje około 3 tysięcy osób. Co ciekawe, koncern wspiera także lokalne społeczności. Dotychczas 2 łódzkie szkoły otrzymały sprzęt komputerowy o łącznej wartości 35 tysięcy dolarów. Ponadto inwestycja i działalność Della została wielokrotnie nagrodzona, m.in.

przez miesięcznik „Forbes” oraz Dell otrzymał miano „Firmy Roku” i „Najważniejszej Inwestycji Roku” podczas łódzkiej Gali Biznesu w 2008 roku.

Skrytki do wynajęcia Poznań