Arkadius – z Polski w świat

Kto nie słyszał o Arkadiusie? Ten polski projektant od lat utrzymuje się w czołówce najlepszych twórców mody. Jak większość znanych projektantów, został dostrzeżony bardzo szybko i nagradzany raz za razem. Co się dziwić – warsztat ćwiczył u samego mistrza modowego, czyli Alexandra McQuenn’a.

Jego kolekcje budziły zachwyt i kontrowersje, nic nie było w nich dziełem przypadku. Projektował inspirowany wydarzeniami politycznymi, religią, folklorem – jest autorem wielu fantastycznych pokazów, które do dziś wiele osób dobrze pamięta. Po latach pracy w kraju i tworzeniu dla rodzimych gwiazd, postanowił wyjechać.

Dziś na swoje nazwisko pracuje w Brazylii. Tam też odnosi kolejne sukcesy i wciąż się rozwija. Niewielu polskich projektantów może pochwalić się współpracą z światowej sławy aktorami, muzykami, ludźmi telewizji.

Arkadius bardzo szybko zjednywał sobie ludzi – talentem i osobowością. Jego dzieła nosili między innymi Christina Aguilera, Brad Pitt, Gwen Stefanii. O Arkadiusie powstały aż dwa filmy pełnometrażowe.

odzież bhp